Cuma , Ocak 24 2020
Ana sayfa / Mistik 5N1K / VİMANALAR (ANTİK UZAY GEMİLERİ)

VİMANALAR (ANTİK UZAY GEMİLERİ)

     

     Sanskritçe yazıtlarda bolca rastlanılan tanrıların gökyüzü savaşları ve bu savaşlarda kullandıkları ölümcül silahlar araştırmacıların aklında her zaman soru işaretleri bırakmıştır. Üstün teknolojimizle böbürlendiğimiz 21. yüzyıldan çok daha önceleri Dünya’mız bizden çok daha ileri uygarlıklara ev sahipliği yapmış olabilir mi?

      Pekala olabilir! Öyleyse iz bırakmadan ortadan nasıl kayboldular? dediğinizi duyar gibiyim. belki de bıraktılar, belki de her efsanede bir gerçeklik payı vardır! İşte Vimanalar tam da bu noktada değerlendirmemiz gereken ilginç bir konu.  Yazıma devam etmeden önce bir hatırlatmada bulunmayı faydalı görüyorum; İleri teknolojimize, artan bilgi seviyemize rağmen   savaşlar hız kesmeden devam ediyor, açlık, adaletsiz gelir dağılımı, modern kölelik ise cabası. Demek istediğim teknoloji insanoğlunun vahşiliğini zapt etmek yerine  zaman zaman körükleyen bir unsura dönüşebiliyor. Bizden çok çok öncekilerin de  kendilerini kitlesel bir felaketin içine sürüklemiş olmaları, geniş çaplı imhaların yaşanmış olması, teknolojileri ile kendi kendilerini yok etmiş olmaları  ve bunların günümüze kadar destanlar vasıtası ile bize birer masalmış gibi taşınmış olması gayet muhtemel. Umarım  tarih bu sefer tekerrürden ibaret olmaz deyip esas konumuza geçiyorum.

Nedir bu Vimanalar?

        Vimanalar, başta Ramayana, Mahabaharta, Bhagavata Purana gibi Hint destanlarında  sıklıkça geçen uçan araçlar olarak tarif edilir. (tekrar bir hatırlatma olarak bu destanların yazım tarihi Hintlilere göre M.Ö. 20.000 civarları) 19. yüzyılın sonlarında Hintli yogi Swami Vivekananda tarafından ilk defa batı dünyası ile paylaşıldığında fazlaca sansasyona neden olmuş. Hatta yakın dönem bilim adamlarından Nikola Tesla  Vivekananda‘nın açıkladığı bu bilgilerden  çok etkilenmiş ve bir çok araştırma yapmış. Sonunda vedik kozmonolojiye hakim olan Tesla doğunun bu önemli bilgilerini batı bilgileri ile harmanlamaya çalışmış, ama  Enerji ve Madde’ nin kaynağını matematiksel olarak kanıtlayamadığı için bilimsel çevreler tarafından kabul görememiş . On sene sonra Albert Einstein ünlü Rölativite teorisini ortaya attığında ise, doğunun 5000 yıllık gizli bilgileri arasında bu muazzam bilginin de olduğundan şüphesiz haberi yokmuş. (Tesla Memorial Society of New York) Vedik yazılarda uçan araç olarak bahsi geçen Vimanalar, u.f.o. benzeri araçlar olarak tarif ediliyor. inanılmaz manevralar yapabilen, akıl almaz hızlara çıkabilen bu araçlar için yakıt olarak cıva diye not düşülmüş.

    David H. Childress’in The Anti-Gravity Handbook isimli kitabında başka bir Hint kaynağından aktardıkları bir hayli ilginç Vimanaların demirden makineler olduğunu, içinde birden fazla mürettebat ile hareket ettiğini, uçarken aracın arkasından gürültülü bir ateş topu çıktığını belirtiyor.

    Diğer bir ilginç teori ise Vimanaların civayı yakıt olarak değil yol bulucu olarak kullandıkları ile ilgili, yakın zamanda Rus Hükümeti’ nin,  Türkmenistan’ nın Gobi Çölü’nde, bir mağarada, içleri civa ile dolu porselen veya camdan yapılma çok eski yön tayin araç gereçlerini keşfetmeleri civa muammasına yeni bir bakış açısı kazandırdı.  Ne olursa olsun M.Ö. civanın biliniyor  olması bile yeterince garipken civadan yapılma araç gereçler işi daha da ilginç hale getiriyor.

     Hindistan’da 1875 yılında keşfedilen bir tapınakta bulunan Vaimanika Sastra isimli sanskritçe yazıtta açıkça uzay teknolojisinden bahis ediliyordu. uçan cisimlerin sivilleri taşıdığı, savaşta kullanıldığı günümüzdeki gibi kargo dahi taşındığı anlatılıyor, gemilerin büyüklüklerinin anlaşılabilmesi için 400 ila 500 insan kapasiteli araçlar olduğunun altı çiziliyordu. Ayrıca ısıyı ve ışığı absorbe edip enerji olarak kullanabilen, 31 parçadan ve 16 materyalden oluşan geminin inşa planı ve pilotlar için kullanım açıklamaları bulunmuştu Bharadwaja ve onun dışındaki 70 ten fazla  araştırmacının görmüş ve incelemiş olduğu bu belgelerin artık nerede olduğu ne yazık ki  bilinemiyor.

   Başka bir ilginç bilgi ise devasa  vimanalar hakkında; vimanalar tek bir pilot için tasarlanabildiği gibi bir  şehir olarak da dizayn edilebiliyordu. devasa  vimanaların galaksiler arası  yolculuk yapabilen dev gemiler olduğuna dair şüpheler giderek artarken başka bir yazıtta bulunan kolonileri bir gezegenden diğerine  rahatça nasıl taşıdıklarını anlattıkları hikayeler antik uzay yolculuklarının kanıtı niteliğinde.

         38 uzun bölümden oluşan içinde vimanaların yapım aşamalarının, kuş şekilli uçabilen araçların, mekanik cihazların, robot teknolojisinin ve daha nicelerinin  bulunduğu Samarangana-sutradhara’da  adlı kitap antik  vedik teknolojinin günümüzden bile ne kadar ileri olduğunu gözler önüne seriyor.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

NAMORATUNGA: TAŞIN İNSANLARI VE ANTİK ASTRONOMİK GÖZLEMEVİ

      Güney Afrika’da büyüleyici ve tarih öncesi Avrupa ile ilgisiz kendine has, tamamen …

Bir Cevap Yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara