Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Tuhaf eşyalar / 12.000 YILLIK ÖRTBAS: DROPA DİSK’LERİ

12.000 YILLIK ÖRTBAS: DROPA DİSK’LERİ

     Dünya tarihinde bulunan kalıntılar bizi sürekli 10000 ile 15000 yıl öncesine sürüklemekte ve bu dönemdeki gizemler başka uygarlıkların kanıtlarını gözler önüne sermektedir. O döneme ait bizim bulmamız için bırakılan ipuçları ise hayrete düşürecek bilgileri içlerinde barındırmaktadır. Bu b ulgulardan en önemlisi olarak bilinen Dropa diskleri ise insanlık tarihindeki en ilginç ve gizemli hikayelerden biridir.

     Çapı 22,7cm genişliği 2 cm olan bu disklerden tam tamına 716 adet bulundu. Çinli Profesör Chi Phu Tei tarafından tapılan kazı esnasında keşfedilen bu diskler Kara ula dağındaki mağaralarda mezar olduğu düşünülen yerlerde bulunan bu diskler günümüzün plaklarını anımsatır cinstendi.

     Disklerin gizemine geçmeden önce bu mağaralarda ki iskeletler ve mezarla ilgili kısa bir bil vermenin yararlı olacağını düşünüyorum. Mezarlarda bulunan iskeletler ilk başlarda maymun iskeleti olarak düşünülmüştü. Çünkü Kafatasları beden iskeletine oranla daha gelişmiş durumdaydı. Ama mezarlarda bulunan güneş, ay ve yıldızlara ait çizimler bu cesetlerin gelişmiş bir ırka ait olduğu görüşünü daha ön plana çıkarmıştır.

     1962 yılında keşfin 30 yıl sonrasında Dr. Tsum Um Nui diskler ile ilgili gerçeği keşfetmiş ama bu bulgular Pekin akademisi tarafından ret edilmiştir. Ve tarihin en büyük ört bası olarak kabul edilmiştir.

   Bu disklerde ne yazıyor..!

     Kendilerine Dropa adını veren bu ırk uzak bir gezegenden geldiklerini ve Dünyada mahsur kaldıklarını ve mağaralarda yaşayarak yaşamlarını devam ettirmeye çalıştıklarını bizlerle paylaşmışlardır. Uysal ve barışçıl bir ırk olarak kendilerini anlatan Dropalar yanlış anlaşılmaları sonucu Ham kavmi ile yaşadıkları sorunları ve Ham kavminin kendilerini avlamaya başladıklarını da yazmışlardır. Ama barışçıl özellikleri sayesinde iletişimi geçerek savaşın sonlandığını iletmişlerdir.

Taşları inceleme fırsatı bulan rus bilim adamı Dr. Zaitsev bunların yüksek konsantrasyonda kobalt ve ender bulunan bir kısım metaller içerdiğini keşfedecektir. Osilograf testinde taşların salınım ritmi dünyadaki hiç bir nesneye benzemediği anlaşılacak ve kemikler üzerinde yapılan incelemeler de ise herhangi bir insan ırkı ile bağlantı kurulamayacaktır. Disklerde kendi yaşam şekilleri hakkında bilgi veren Dropalar, yaptıkları seremoniler hakkında da bilgi paylaşmışlardı. Bu da çok önemli bir soruyu karşımıza çıkarmaktadır. Uzaylılar da din inanışı var mıydı ve nasıldı?

Dropa insanlarından herhangi biri yaşamına devam edebildi mi? Ya da Göç edip başka kabileler ile iletişime geçen soyunu devam ettirebilen birisi oldu mu? Keşfin yapıldığı dönem de, mağara alanında hala iki kabile yaşıyordu; bunlar görünüşleri çok eski olan Kham’lar ve Dropalar olarak kabul edilmişti. Antropologlar her iki kabileyi de kategorize etmeye çalışsalar da başarmamışlardır; onlar ne Çinli, ne Moğol ne de Tibetliydi. Onlar, 1938’de Baian Kara Ula mağaralarında bulunan iskelet kalıntılarına benze fiziksel özelliklere sahip, ince bedenli sarı tenli ve geniş kafalıdır. Bedenleri çok kıllı olmamakla beraber, büyük gözleri sahiptiler ve ortalama boyları 1, 30 mt.dir. Masallara konu olan bu ırk bulutlardan Dünyaya inen ve çirkinlikleri sebebiyle herkes tarafından avlanan küçük, sarı insanlar olarak hikâyelerdeki yerlerini aldılar.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

KLERKSDORP KÜRELERİ

       1975 li yıllarda Güney Afrika’nın Batı Transvaal bölgesinde bulunan Gümüş Madeninde kuyu açma …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis