Cuma , Ekim 22 2021

AH PUCH, HUN AHAU

     Geceleri yeryüzünde dolaşmayı ve insanların ondan korkmasından büyük zevk alırdı. Bunu yaparken de en sevdiği kostüm baykuş başlı bir ceset olurdu. Genelde saçlarına bağladığı çanlar ile tasvir edilir. Ama bu çanların ne amaçla resmedildiği hakkında çok bir bilgi yoktur. Bazı araştırmacılar hayatını almaya gittiği canlılara geldiğini duyurmak ve onların kalbine korku salmak için olabileceğini düşünmektedirler. Ondan kurtulmak için de yapmanız gereken şey tamamen inandırıcı alması gereken ölüm sesleri. Can çekerken çıkardığınız sesler onun dikkatini başka canlılara çevirmesini sağlardı. Çünkü emrindeki şeytanların o ruhu aldıklarını düşünürdü. Kapınız önüne kadar gelip sizin canınızı kendisi almadığı için üzülüp yüzündeki pis bir gülümseme ile yoluna devam edecektir.

     Kötü haberlerin temsilcisi olan Muan’ı elçisi olarak kullanırıdı. Gecelerin acımasız kuşu Baykuş. Bir efsaneye göre eğer bir baykuşu sürtünürken görürseniz siz veya yakınlarınızdaki biri ölmek üzeredir. Ve bu durumda yapabileceğiniz tek şey 10 a kadar saymak ve olacaklara şahit olmaktır.

     Maya mitolojisinde ölüm tanrısı kaburgaları belli olan bir iskelet şeklinde ve kuru kafatasına sahip olarak tasvir edilir. Baykuşlarla olan bağlantısı yüzünden baykuş başlı bir iskelet olarak da görülür.

     Yeraltı dünyasının bile en alt, en düşük seviyesi olan dokuzuncu cehennem Mitnal’ın yöneticisidir. En yakın müttefileri savaş, hastalık ve fedakarlık tanrılarıydı. Bu tanrılar ile olan ilişkisi ile Dünya’da kaosun, cehaletin, vahşetin ve felaketlerin sorumlusudur. Ah Puch da genellikle doğurganlık tanrılarına karşı mücadele olarak tanımlanmaktadır.

     Ölüm tanrısı insanların ölene kadar yaşadıkları acıdan ve ölün sırasında hissettikleri pişmanlık, intikam, nefret, ihanet gibi duygulardan beslenirdi. Her insan onun ruhunu doyurmak için çok önemliydi, o yüzden doğum ritüellerine çok önem verirdi.

Hakkında kutsalsozluk

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis