Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Gizemli yerler / ESKİ MISIR VE GİZA PİRAMİTLERİ YAZI DİZİSİ -1- KEOPS

ESKİ MISIR VE GİZA PİRAMİTLERİ YAZI DİZİSİ -1- KEOPS

  Uzun yıllar boyunca batı dünyası medeniyetin Roma ve Yunan uygarlıklarının bir lütfu olduğuna inanmıştır. Ama Orta Asya seyahatlarından dönen seyyahlar Mısırda taştan hayvanlar(Sfenks) tarafından korunan piramitlerin olduğunu rapor etmiş ve piramitlerin araştırılması, bilgilerin analizi doğrultusunda medeniyetin daha eski zamanlara uzandığı keşfedilmiştir.

      Medeniyet tarihi incelendiğinde en önemli bilgi kaynağımızın piramitler, tapınaklar, hazineler, mumyalar, heykeller ve yazıtlar olduğu anlaşılmıştır.
Mısırın tarihini incelediğimizde burada yaşayan medeniyetlerin bir gelişme süreci yaşamadığı, gücü ve ihtişamı sembolize eden büyük yapıların, görkemli tapınak ve piramitlerin ve birçoğunun nasıl yapıldığı günümüz teknolojisi ile bile çözümlenemeyen bu eserlerin bir anda ortaya çıkması en büyük gizemi ortaya çıkarmıştır. Mısırda bu görkemli eserler dışında gelişmiş kanalizasyon sistemleri, süslü sokaklar, kayalara nizami bir şekilde oyulmuş mezarlar vb gibi eserler ise medeniyetin ne denli ileri olduğunu bize göstermektedir. Günümüzde modern tıbbın ilerlemesinden, elektrik kullanımı, havada uçmak gibi birçok fikrin temeli de bu dönem sayesinde gerçekleşmiştir.

      Mısır da piramitler Nil kıyısının sol tarafında konumlanmış olup sayıları 80 adettir. 40 km lik bir alana yayılmış olan piramitler genellikle grup halinde kümelenmiştir.

        En çok ilgi çeken piramitler ise Giza şehrinde bulunan muazzam tasarıma sahip olan Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleridir. Bu 3 piramidin geometrik ve astronomik gözlemsel özellikleri ise onlara olan ilgiyi arttırmıştır.

        Günümüzde yapılan çalışmalar Giza piramitleri üzerinde yoğunlaşmış olup piramidin içindeki boşluklu kısmın keşfedilmesi ile yapının nasıl inşa edildiği konusunda yeni teorilerin oluşmasına sebep olmuştur.

        Üç büyük piramidin ilki ve en kuzeyindeki KEOPS piramidi 137 metre yüksekliğimde ve 6,5 milyon ton ağırlığında olduğu bilinmektedir. Mısır astronomi bilgini Mahmut Bey piramidin Sirius yıldızı ışınlarının güney cephesine dik bir şekilde gelecek şekilde inşa edilmiş olduğunu düşünmektedir. 286,102 sayısının bu piramit üzerindeki gizemi ayrı bir konu olarak karşımızıa çıkacak.

        Keops piramidinin sırları yapımında kullanılan geometrik hesapların muazzam olmasıdır. Mesela piramidin yüksekliğini 1,000,000 ile çarparsanız güneş ile dünyamız arasındaki uzaklığı verir ya da Keops’un tam üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri eşit iki açıya bölmektedir ya da taban çevresini yüksekliğin 2 katına bölerseniz kusursuz Pi sayısına ulaşabilirsiniz.

         Keops yapım aşamasında üzerine kurulduğu kayalık alanın muazzam şekilde düzleştirilmesi, bu yapının Dünyanın karalar topluluğunun tam merkezine inşa edilmesi sadece bu gizemli oyunun ilk perdeisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Araplar dini inanışlarına rağmen büyük piramidi ’Uzaydan Gelen Ruhlar’ tarafından inşa edildiğine inanılır.

         Günümüz de anıt mezar olarak öğretilen bu ihtişamlı yapının yapılan araştırmalar sonucu bir enerji üretim merkezi olarak yapıldığı düşünülmektedir.

         Bilim insanları piramidin yapımında yaklaşık 2.600.000 adedi aşkın granit ve kirçtaşı blokları kullanıldığını ve bu blokların ağırlıklarının 2 ile 70 ton arasında olduğunu keşfetmişlerdir. Ve bu blokların yerleştirilme esnasında santimetrenin 40 da 1 i hassasiyeti ölçülmüş ve blok arası dolguların santimetrenin 20 de 1 inden daha fazla olmadığını belirlemişlerdir. Jeolojide yaş hesaplamasında kullanılan karbon-14 methodu ise keopsun M.Ö. 71000 yılında yapılmış olduğunu belirtmiştir.
Ruhani yetenekleri gelişmiş üstatların verdikleri bilgiler ise hala piramidin manyetik güç yayımına devam ettiğini öne sürmektedir. Bu güç yüzünden piramit içerinde radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

         Okültist Annie Besant ise şöyle ifade ediyordu:
“ Mısır’daki taşlar ne sırf kas kuvvetiyle, ne de modern teknolojiyi aşan hünerli cihazlar kullanılarak dikilmişti. Bu taşlar , dünyasal manyetizmin güçlerini anlayan ve kontrol edebilen kişilerce dikilmişti. Neticede , taşlar ağırlığını kaybediyor ve tek bir parmağın temasıyla yönetilmek suretiyle havada yüzerek, belirlenen yerlerine oturuyorlardı.(Levitasyon)”

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

NİCHOLAS ROERİCH’İN SHAMBHALA’YI ARAYIŞI

     Yolculuğuna başlarken gerçek amacını herkesten gizli tuttu. Bu güne kadar hala bir çok …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis