Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Garip olaylar dosyası / GÖKKUŞAĞI PROJESİ (PHİLADELPHİA RAİNBOW PROJECT)

GÖKKUŞAĞI PROJESİ (PHİLADELPHİA RAİNBOW PROJECT)

     1984 yılında Hollywood filmlerine bile konu olan bu deney Amerikan donanmasının 28 Ekim 1943 yılında Philadelphia limanında yapıldığı iddaa edilmiştir. Donanmaya ait De173 sınıfı USS Eldridge gemisi dakikalar içerisinde 600km uzağa ışınlanıp geri gelmiştir. Ama çeşitli rivayetler bu koruma destroyerini başka limanlarda da görüldüğünü iddaa etmektedir. Amerikan donanması böyle bir deneyin yapıldığını kesin cümleler ile yalanlasa da anlatılanlar bu deney hakkındaki şüpheleri arttırmayı başarmıştır.

     Deneyin ortaya çıkış hikayesi ile bir gökbilimci olan ve ufolarla ilgili araştırmalar yapan bilim adamı Morris K. Jessup’a gelen bir mektupla başlar. 1955 yılında Carlos Miguel Allende tarafından yazılan bu mektupta, deney ayrıntıları anlatılarak kendisininde deneyin tüm aşamalarını bilen ve yer alan görevli denizci olarak tasvir etmiştir ve anlatmıştır.

     Deney temelde Einstein’ın Birleşik alan teorisine dayatılmıştır. Bu teori Hitlerinde ilgisini çekmiş Einstein’ın  1923-25 yılları arasında yaptığı bu çalışmalar 1940 lı yıllarda Almanya’da da gizli bir şekilde denendiği raporlanmıştır.

     Bu teorinin Dr.John Von Neumann ve Dr. Nicola Tesla tarafından desteklendiği ve çalışmaların beraber yürütüldüğü iddaa edilmiştir.

     Teori temelde 75KVA gücündeki iki jeneratörün geminin ön tarafına monte edilmesini ve yayacakları manyetik ışının 3000 adet 6L6 güç arttırıcı tüp ile desteklenip, oluşan ışınlar ve radyo dalgalarının gemiyi sarması ile gemi görünmezlik özelliği kazanması hedeflenmişti. Ama deney hedeflenen amaçtan farklı bir yöne gitmiş ve ışınlanma gerçekleşmişti.

Allendenin anlattıklarını değiştirmeden ekliyorum:

Bir an sadece geminin çapasını görebildim, sonra o da kayboldu, ortada artık ne sis ne USS Eldridge vardı; bomboş denize bakıyorduk, bizim gemide bulunan üst rütbeli subaylar ve bilim adamları korku, dehşet ve heyacan içinde nefeslerini tutarak bu inanılması güç başarılarını seyrediyorlardı. Gemi ve mürettebatı hem radarda hem de gözlerimizin önünde yok olmuştu. Her şey planlandığı gibi yürüyordu, 15 dk. sonra emir verildi ve jeneratörlerin şalteri kapatıldı. Önce hiçbir şey olmadı, arkasından yeşil sis tekrar ortaya çıktı ve USS Eldridge yeniden görünmeye ve ortaya çıkmaya başladı ama gemi nereye gitmiş ve nereden geliyordu? Sis azalırken, bir şeylerin tuhaf gittiğini hissediyorduk. Hemen gemiye yanaştık, ilk önce mürettebatın çoğunun geminin yanından sarkıp kustuklarını gördük, diğerleri ise geminin güvertesinde şaşkın şaşkın dolaşıyorlardı, sanki hiçbirinin bilinci yerinde değildi. Yetkili ekipler gemiye girerek bütün mürettebatı kısa süre içerisinde uzaklaştırdılar ve yerlerini hazır bekletilen yeni bir mürettebat aldı. Bir iki gün sonra, yeni bir deneye daha karar verildi. Gemi istenen radar görünmezliğine ulaşmıştı, donanım değiştirildi ve 28 Ekim 1943’te deney yine aynı gemide tekrarlandı. Jeneratörler çalışmaya başladıktan hemen sonra Destroyer hemen hemen görünmezlik çizgisine ulaşmıştı, sadece burnu ve arkası görülüyor, arada ise bazı çizgiler belli belirsiz seçiliyordu. Sonra sadece su üzerinde tekne boyunda bir çizgi kaldı. Bir iki dakika sonra mavi bir ışık parladı ve o çizgi de yok oldu. Şimdi gemi tamamen yok olmuştu. Birkaç dakika sonra millerce uzakta Norfolk’ta ortaya çıktı. Göründükten biraz sonra bilinmeyen bir nedenle yine kayboldu ve Philadelphia’da tekrar ortaya çıktı. Bu kez durum çok ciddiydi, tüm mürettebatın başı beladaydı. Bazıları yok oldu ve bir daha geri dönmedi. Bu olayın en korkunç bölümü ise beş denizcinin geminin eriyen ve sonra yine katılaşan metal levhalarının içinde kalmalarıydı. Bu çok feci bir durumdu. Denizcilerin birisi kurtuldu fakat bir daha eski haline dönemedi. Aklını tamamen yitirmişti ama yapacak hiçbir şey yoktu. Bazılarının psişik yetenekleri gelişmişti, sokakta yürürken kaybolan ve yine ortaya çıkan insanlar vardı. Manyetik alanın içinde kalan mürettebattan kaybolanlar ancak birisinin yüzüne ve eline dokunulmasıyla görünür hale geliyorlardı, yani dokunmanın giysinin olmadığı bir yere yapılması gerekiyordu. “Donma” adı verilen bu olay saatlerce, günlerce sürebiliyordu, hatta bir tayfa tam altı ay donduktan sonra kurtarılabilindi. Elektronik kamuflaj başladıktan sonra geminin ve mürettebatının bütünüyle kaybolup,çok uzak bir yerde ortaya çıkıp ve sonra yeniden geri dönmesine neden olan neydi?

     1959 yılında Morris arabasının içinde ölü bulundu. İntihar gibi düşünülse de komplo teorisyenleri hem Morris ufolar ile ilgili çalışmaları hem de bu deneye göstermiş olduğu yoğun mesainin ona ölümü getirdiğini iddaa etmişlerdir.

     Hikâyenin diğer tarafında olan Amerikan donanmasının göstermiş olduğu belgeler ise deneyi yapılmadığını kanıtlar gibiydi. Çünkü sunulan belgelerde USS Eldridge gemisi 27 Ağustos 1943 yılına kadar hizmete girmemişti.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

NİCHOLAS ROERİCH’İN SHAMBHALA’YI ARAYIŞI

     Yolculuğuna başlarken gerçek amacını herkesten gizli tuttu. Bu güne kadar hala bir çok …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis