Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Astroloji çekomastik / GÜNEŞ VE DAHA ÖTESİ

GÜNEŞ VE DAHA ÖTESİ

           Astroloji’de güneşi genelde ‘’ben’’ diye tanımlarlar.Ben ise farklı düşünmekteyim.Biz ‘’dünyayız’’.Peki biz ‘’dünya’’ isek,güneşin bir burçta olması neyi anlatıyor?Neden güneşe ‘’ben’’ denmekte?

           Dünya,güneşin etrafında döner.Güneş sistemine aittir ve güneş merkezdedir.Bizim doğum haritalarımızda güneş hangi burçtaysa biz de tıpkı dünya gibi ki biz ‘’dünyayız’’,o burcun konuları etrafında döneriz.Kendimizi o burcun anahtar kelimeleri ile tanımlarız. Biz,yani ‘’dünya’’,güneşimizin etrafında dönerken,güneş sistemi ise samanyolu galaksisinin merkezi etrafında döner.Çok fazla astronomi bilgim olmamakla birlikte,sadece bildiklerimden şunu anlıyorum.Biz güneşimizin etrafında dönüp,kendimizi bir kimlikle tanımlarken,güneş  ise tüm sistemiyle birlikte samanyolu galaksisinin merkezi etrafında dönüyor.Peki her şey başka bir sistemin merkezi etrafında dönüp,başka bir sistememi ait?Bizler diğer sistemlerden bağımsız olduğumuzu zannedip,sadece kendi güneş sistemimizin içine mi hapsolmuş durumdayız?

           O halde biz sadece güneşimizin etrafında  dönerken bütünde ki harekete ihanet mi ediyoruz?Yani bizim aslında gerçekten de merkeze koymamız gereken şey ne?Merkeze koyup etrafında döndüğümüz şey güneş mi olmalı,yoksa haritamızı yani güneş sistemimizi aşıp daha farklı bir şeyin mi etrafında dönmeliyiz?

         Bu tıpkı şuna benziyor.Teknolojinin gelişmediği zamanları  düşünün.Adamın biri bir köyde doğuyor,orada yaşıyor ve ölüyor.Tüm dünyayı doğduğu köy zannediyor.Başka bir dünyası yok.Oysa ki dünya o köyden çok daha büyük.Bizim güneş sistemimize kendimizi hapsetmemizde buna benziyor.
Örneğin güneşi oğlak burcunda olan birini düşünün.Bu kişinin güneşinin saturnden üçgen açı aldığını düşünelim.Eğer haritada ki diğer elemanlarda haritayı kariyer yönünden destekliyorsa,büyük bir başarı  vaad ediyorsa, bu kişinin bilinci sürekli tırmanmak,yükselmek ve başarmaya odaklanacaktır.Kendini bu hedefe yani başarmaya,yükselmeye o kadar kitleyecektir ki,ayağına bağ olanları,yükselmesini yavaşlatanları haksızca,vicdansızca harcayabilecektir.Bunu da kendi güneşinden yani egosundan daha büyük bir gücün varlığını unutarak yapacaktır.

         Güneş,tüm sistemiyle birlikte samanyolu galaksi merkezi etrafında dönmesinden dolayı,dünya da o sisteme ait olduğundan dolaylı olarak samanyolu galaksi merkezi etrafında dönüyor.O etrafında döndüğümüz güneşin,kralımızın,tâbi olduğu başka bir kral var.Kim bilir belki de,Samanyolu Galaksisi de çok daha büyük bir sistemin küçük bir parçasıdır.

          Evet kişinin güneşi yine oğlak burcunda olsun,satürnüde güneşine üçgen yapsın ama kontrolü kaybettiğinde kendinden çok daha büyük bir gücün olduğunu hatırlayıp ve o gücün yaptıklarını ona bir şekilde iade edeceğini bilip,frene basabilen bir oğlak olsun.

          Bizler,güneş sisteminden çok daha büyük bir sistemin parçasıyız. Güneş bir sistemin parçasıyken,bizim herşeyi yok sayıp sadece  egomuzun etrafında dönmemiz,bizim dar bakış açımızdan başka ne olabilir ki?

          Sonuç olarak merkeze ama en merkeze vicdanımızı koyup,onun etrafında dönüp,pervane olmamız,güneşimizi daha anlamlı kılacaktır.Güneşimizi gerçekleştirmenin en sağlıklı yolunun bu olduğunu düşünüyorum.

Ömür Şener

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

BİR AYET,BİR RÜYA,BİR TEORİ

‘’Bir zamanlar Yusuf, babasina (Ya’kub’a) demişti ki: Babacığım! Ben (rüyamda) on bir yildizla güneşi ve …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis