Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / GUNGNİR: İSKANDİNAV MİTOLOJİSİNDE ODİN’İN HEDEFİ ASLA ISKALAMAYAN BÜYÜLÜ SİLAHI

GUNGNİR: İSKANDİNAV MİTOLOJİSİNDE ODİN’İN HEDEFİ ASLA ISKALAMAYAN BÜYÜLÜ SİLAHI

       Tanrıların babsı Odin, dövüşlerde durdurulamaz ve savaşın kaderini yöneten, gizli bir silahın sahibiydi. Bu eski silahın adı ‘Gungnir‘ yani ‘yıkıcı güç’ olarak bilinirdi.

       Gungnir her zaman hedefine  gider ve hedefini asla kaçırmazdı. Odin’in savaş tanrısı olarak, sembolü olan Gungnir çok kutsaldı ve onun adına edilen bir yemin asla kırılamazdı.

Bu silah ince ve güçlü yapısı ile Odin’in en sevdiği silah haline gelmişti ve aynı zaman da savaş tanrısı tarafından anlaşmazlıkları gidermek, isyanları kışkırtmak veya azaltmak içinde kullanılırdı. Bu silah sayesinde Odin’in savaş yetenekleri efsanevi ve sınırsızdı.

         

          Gungnir sayesinde istediği  savaşta istediği sonucu alabiliyor savaşın gidişatını tamamen değitirebiliyordu.  Aesir/vanir savaşında mızrağını korkusuz düşmanlarının üstüne fırlatarak savaşın kaderini lehine mühürlemişti.

Savaşın başlatılması Gungnir ile sembolize edilirdi. Odin silahı düşmanlarının başlarına doğru atardı, efsaneye göre eğer düşman bu atış sonrası kaybederse, kendilerini Odin’e sunarlar ve bu mızrakla ölen savaşçılar Einherjar adındaki Asgard’daki savaşçı biriliklerinin bir parçası haline gelirlerdi.

Eski bir geleneğe göre; İskandinav savaşçılar savaş sırasında Odin’in koruması altına girebilmek için savaş başlangıcında mızraklarını atarlardı.

       Odin’in Aesir kralı olarak gücünü ve konumunu koruması açısından sihirli silahı Gungnir ve Draupnir(muhteşem yüzük diye bilinirdi) çok önemli eşyalardı.

Diğer tüm  tanrıların nitelikli eşyaları gibi, Gungnir ve Drapnir yeraltında yaşayan Ivaldi’nin oğulları Brokk ve Eitri tarafından üretildi. Cüceler arasında tanrılara ilahi hediyeler tasarlayabilen zanaatkârlar olarak bilinirlerdi.

       Odin’in bu silahı nasıl elde ettiği ile ilgili hikâyelerden bazıları ise; cücelerin gün ışığını Odin’e hediye ettikleri iddia edilir. Başka bir hikaye ise Loki tarafından düzenlenen bir yarışma için hazırlanan bir nesne olarak tarif edilir. Ve Loki tarafından babasına hediye edilir.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

NAMORATUNGA: TAŞIN İNSANLARI VE ANTİK ASTRONOMİK GÖZLEMEVİ

      Güney Afrika’da büyüleyici ve tarih öncesi Avrupa ile ilgisiz kendine has, tamamen …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis