Cuma , Ekim 22 2021

Hulk

     Stan Lee ve Jack Kirby Hulk’ı yaratırken Frankenstein, Dr Jekyıll ve Mr. Hyde’dan ilham aldıklarını saklamamışlardır. Okuyuculara yanlış anlaşılan canavar Dr Jekyll ile Bölünmüş kişiliği olan Mr Hyde ile ve en önemlisi kötü bir karakter olması mümkün olmayan Frankenstein ile okuyucuların empati yaptıklarını görmüş ve bu 3 özelliği tek bir kahraman üzerinde toplamanın mükemmel bir fikir olacağına karar vermişlerdir.

     Bruce’un dramatik hayat öyküsü Hulk’ın neden bu kadar öfkeli olduğunun açıklamaktadır. Hulk’ın 2 duygusu vardır biri öfke diğeri de sevgidir. Bu iki duygu Hulk’ı kontrol edebilmeyi hem kolay hemde imkânsız bir hale getirmektedir. Banner’ın babasının alkol problemi onun sürekli dayak yiyen bir çocukluk geçirmesine sebep olmuş ve annesi ile birlikte kaçmaya çalışırken babasının annesini öldürmesi ile de dramatik süreç bir ömüre yayılmıştır.  Böylelikle içine kapanık ve duygularını bastıran bu kişiliğin temelleri çocukluk yıllarında atılmıştı.

     Bruce Banner fizik konusunda tam bir dâhiydi. Birleşik Devlerlet savunma bakanlığında görevini yaparken General Thaddeus’un kızı Betty ile tanıştığında ise hayatında yeniden sevgi tohumları yeşermeye başlamıştı. Ama bu aşk uzun sürmeyecekti Banner’ın keşfettiği Gama bombası onun aynı zamanda bir ömür boyu yalnız kalmasınında sebebi olacaktı. Gamma bombasının ilk testi sırasında test alanına giren bir sivili fark eden Banner onun hayatını kurtarmak için hemen test alanına girdi ve onu koruyucu bariyerlerin arkasına fırlattı ama ne yazık ki kendisi yoğun miktarda gamma ışınına maruz kaldı.

     Gün batımında yeşil bir deve döndüğünü fark eden Banner ilk başlarda onu kontrol edebiliyorsa da Hulk güçlendikçe kontrolü ele almaya başladı ve Banner’ın dertleride işte o nokta da arttı ve kontrol edilemeyen bir hal aldı. Ve Hulk’a dönüştüğü zaman bu kontrol edilemeyen güç istemeden de olsa çevresine inanılmaz zararlar vermeye başladı. Peki Hulk’ı bu kadar yenilmez yapan özellikler neydi?

     İnanılmaz bir kas gücüne sahip olan Hulk bu sayede çok uzun mesafeleri bir zıplama mesafesinde kat edebilir ve ve sinirledikçe daha fazla salgıladığı adrenalin ile de kavga ettikçe güçlenir ve daha uzun süreler dövüşebilir. Bu kuvvet ona iki elini çarpması ile sonik bir patlama yaratacak gücü kazandırabilirdi. Onu eşsiz bir yaratık yapan diğer bir özelliği de çok hızlı iyileşmesidir.

     Hulk’ı kontrol etmenin 2 yolu vardır.Bunner’ın kendi iç dünyasında sürekli kızgın olduğunu kabul etmesi ve sevgilisi Betty.. Hulk için sevgiyi temsil eden tek öge

     Hulk’ın neden yeşil renkli olduğu ise okuyucuların en çok merak ettiği soruların başında gelir.Cevabı ise 1960 lı yıllarda çıkan bu karakterin matbaa basımı sırasında gri olan renginin yeşil ve mavi tonları olarak çıkmasıdır. Stan ise bu hatayı kapamak için 2. Sayıda Hulk’ı yeşil renge döndürmüştür.

Hakkında kutsalsozluk

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis