Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Gizemli yerler / MU MEDENİYETİ KALINTILARI: SU ALTINDAKİ JAPONYA PİRAMİTLERİ

MU MEDENİYETİ KALINTILARI: SU ALTINDAKİ JAPONYA PİRAMİTLERİ

     Asırlar boyunca, araştırmacılar ve yazarlar Atlantis ve kardeş medeniyetleri üzerinde çeşitli çalışmalar yapmışlardır. Bu çalışmalar sonucu Atlantis’in muhtemel kardeş kıtasını da MU ve Lemura olarak bilinirdi. M.Ö. 9500 yıllarında yok olduğu düşünülen Atlantis den daha büyük bir uygarlık olduğu düşünülen Mu uygarlığı ile ilgili bu kalıntılar eski uygarlıklarında somut bir kanıtı olarak düşünülmektedir.

     Yapılan keşiflerin çoğu Japonya’nın Okinawa kıyılarında ve Ryukyu zincir adalarının etrafında bulunmuştur. Bu yapıların en iyi bilinen ve en muhteşem görüntüsü, Yonaguni Adası’nın güney sahilinde, Tayvan’ın doğusunda, Doğu Çin Denizi’ndeki Ishigaki ve Iriomote Adalarının batısında yer alan küçük bir (yaklaşık 10 km x 4 km) bir Japon adasıdır. M.Ö. önce 8000 yılına ait ögeleri üzerinde bulunduran yapı gerçekten de Mu uygarlağının bir kalıntısı olabilir mi?

     Son yılarda, Yonagoni’deki yapılan araştırmalar çoğaldı ve oraya araştırmaya gelen uzman sayılsında ciddi bir artış yaşanmakta. Bu yapı üzerinde yapılan çalışmalarda en küçük bir hiyeroglif, bir resim, bir küçük eşya ya da heykel rastlanırsa, bu bulgular doğrultusunda dünya tarihiile biline bilgilerin yeniden düzenlenmesi gerekecek. Adı ister Atlantis olsun, ister Mu, ister Lemuria; bilinmeyen tarihin bize sunduğu kanıtlar ile, uygarlıklar ve yaratılış ile ilgili sorular yeniden karşımıza çıkabilir.

     “Yonaguni Anıtı”, yüzeysel olarak platform benzeri veya kısmen basamak piramit benzeri bir yapıya sahip. Kuzey Peru’da Trujillo yakınlarındaki antik “Güneş Tapınağı” gibi. Yonaguni Anıtı doğu-batı yönünde 50 metre, kuzey-güney yönünde 20 metre genişliğindedir. Yapının tepesi, deniz seviyesinden yaklaşık 5 metre aşağıda bulunurken, taban yaklaşık 25 metre yüzeydedir. Yapı üzerindeki oluşumlara yapılış zamanı hakkında şöyle bir bilgiye sahip olabiliriz. Taşlar yontulmuş veüzerinde pürüzsüzlüğünün sağlanması için çeşitli işlemler yapılmış gibi gözüküyor. Buda bize bu ilemlerin denizin altında yapılmasının mümkün olamayacağını göstermekte yada bir uzaylı teknolojisi ile böyle bir yapı inşa edilebilir. Ama bunun yanında Buz devri döneminde deniz seviyelerinde ciddi artışlar yaşanmıştır. Buda bize primadin 8000 ila 10000 yıl önce yapıldığını göstermektedir.

     Okinawa Üniversitesi Ryukyus Üniversitesi Fizik ve Yer Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Dr. Masaaki Kimura, Yonaguni Anıtı’nın geniş bir su altı haritalama projesini gerçekleştirdi. Bu çalışma sonucunda Dr. Kimura anıtın yapay bir yapı olduğu sonucuna varmıştır. Böyle bir durum bize anıtın önceden bilinmeyen ve çok gelişmiş bir medeniyetin ispatlarını sunmuş gibi gözüküyor.

     Bu bölgede bulunan yapılar, bir kale, zafer kemeri, beş tapınak ve en az bir büyük stadyumun kalıntılarını içerdiği düşünülmektedir. Bunların hepsi yollar ve su kanalları ile birbirine bağlanır ve kısmen büyük istinat duvarları tarafından korunan kısımlardır.

       Atlantis ve Mu medeniyetleri gerçekten var mı? Nasıl bir teknolojiye sahiplerdi? Medeniyetleri hangi bölgelerde kurmayı tercih etmişlerdi? Ve en önemli soru bu medeniyetler ne zaman var olmuşlardı? Tüm bu sorulara cevap olabileceği düşünülen yonaguni piramidi bize sunduğu ve sunabileceği bilgiler ile şimdiden 50 yılın en önemli keşfi olarak tarihteki yerini almıştır.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

ÖLÜM ŞEHRİ DARGAVS

                Efsanelere ve mitlere konu olmuş, doğanın tam …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis