Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Esrarengiz kişiler / NİCHOLAS ROERİCH’İN SHAMBHALA’YI ARAYIŞI

NİCHOLAS ROERİCH’İN SHAMBHALA’YI ARAYIŞI

     Yolculuğuna başlarken gerçek amacını herkesten gizli tuttu. Bu güne kadar hala bir çok insan, nasıl bir içsel gücün onu bu riskli yolculuğa çıkardığını bilmiyor. Sadece kendisi ne yapılacağını biliyordu.

      Gizemli Budist kehaneti gerçekleştirmek için çok mu geç kalmıştı?

       Nicholas Roerich, yaptığı güzel tabloları(görseller tablolardan birkaçıdır.) ve Tibet’e yaptığı sayısız uzun yolculuklar ile tanınırdı. Rusya’da doğan Nicholas(1847-1947), uluslararası alanda tanınmış bir sanatçı, yazar, arkeolog olmasının yanı sıra insancıl ve barışçıl kimliği ile tanınırdı.
           Atalarının izinin 10.yy da Vikinglere kadar uzandığını araştıran ve ortaya çıkaran seçkin bir rus ailesinin ferdiydi. 10 yaşında Vikinglere uzanan eski bir höyük kazısını yaptı ve bulunan nesneler Arkeoloji Topluluğuna sunuldu.
Roerich’in eski doğu felsefesi ile ilgisi yetenekli bir müzisyen ve aynı zaman bi şifacı olan eşi Helena Ivanova(1879-1955) sayesinde başladı. Kendisi ve eşi Rama Krishna, Buddha öğretilerinin yanı sıra teorisyen Helena Blavatsky’nin yazılarını inceleyerek bilgiye ve bilgeliğe ulaşmak için çok hevesliydiler.
Dünyanın dört bir yanını dolaşırken bile Hindistan’ın nihai varış yerleri olacağının farkındaydılar. İngiliz kontrolünde olan Hindistan’a geri dönme çabaları ise tam 3 senelerini aldı. 1924 senesinde çift son kez avrupaya uğrayarak 4 senelik orta Asya seferine başlamaya karar verdi. Bu yolculuğa başladıklarında ellili yaşlardaydılar.  Yürüyerek, deve üzerinde orta Asya’yı geçmek hiç de kolay bir iş değildi.

Roerich, Hindistan, Tibet ve Orta Asya’nın geniş dağlık alanlarını boyayan ve belgeleyen ilk Batıcı olabilirim diye düşünüyordu. Ayrıca çöl kumlarının gizlediği hazineleri ortaya çıkarmak istedi. Birçok kişi Roerich ve eşinin, mistik ve gizli krallık Shambala’yı aramak için yola çıktığını düşünüyorlardı.
Shambhala, “barış, huzur ve mutluluk” anlamına gelen Sanskritçe bir sözcüktür. Yerini kimsenin bilmediği bu yer hem görünür hem de görünmez olarak bilinirdi. Bu mistik lokasyon üst akıl ile Dünya’dan iletişim kurabileceğiniz bir geçit görevindeydi. Kanjur ve Tanjur’un en kutsal Tibet kitaplarına göre Shambhala, kuzey Hindistan’daki Budist tapınağı Bodh Gaya’nın kuzeyinde bulunan gizli bir krallıktır. Shambhala’nın buzla parıltılı yüksek, karlı dağlarla tamamen çevrili bir vaha olduğuna inanılıyor.

            Roerich ipuçlarını arıyor, Shambhala hakkında olabildiğince fazla bilgi edinmeye çalışıyordu.
Birgün karşılaştığı bir Lama ‘Bu yasak yere girmek için çeşitli yollar var,  bu geçiş bazen o kadar dar olur ki tek kişi tek başına geçerken bile zorlanır. Tüm girişler lamalar tarafından korunuyor “dedi.

            Kehanete göre, bir gün Panchen Lama Tibet’i terk edecekti. Bu olduğunda, kötülük kuvvetlerini yok etmek için büyük bir ordu ortaya çıkacaktı. Dünya, altın çağ ve binlerce yıllık barış ve uyum yaşayacaktı. Helena Roerich, günlüğünde hem Panchen Lama’nın hem kocasının bu işi gerçekleştirecek kadar yaşlı olmadığını yazdı.

             Nicholas Roerich’in hayalinin gerçekçiliği tartışılır, ancak hayatının tümü barış için can atan bir insan olarak, doğal olarak Budist kehanetinin bir gün gerçekleşmesini umuyordu.

              Sonuç olarak Shambhala gerçek anlamını bulmaya çalışanlar için hala gizemini korumaktadır.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

UZAYLILAR ARAMIZDA MI? ROSWELL OLAYI

     Jack Barnett 1947’de Roswell ‘in kuzeyinde yer alan Corona’ya düşen UFO ile ilgili …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis