Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Gizemli yerler / ÖLÜM ŞEHRİ DARGAVS

ÖLÜM ŞEHRİ DARGAVS

                Efsanelere ve mitlere konu olmuş, doğanın tam ortasında bakir bir köy. Korku filmlerinin klişe sözlerinden biri olan “oraya giden bir daha geri dönmedi!” bu köy için kolaylıkla sarf edebileceğimiz sözler arasında. Günümüzde bile Rusya’da bulunan bu gizemli köye ulaşmak için üç saatlik, gizli ve tehlikeli bir yoldan, zorlu şartlar altında bir sürüş gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

              Dargavs Köyü ya da Ölüm Şehri,   insanların sevdikleri eşyalar ile gömüldükleri bir vadi halini almıştır. Bu bölgede incelenen mezarların 65 tanesinin fakir halka 35 tanesini ise zengin kesimin mezarlığı olduğu tespit edilmiştir. Vadi yaklaşık17 kilometre uzumluğunda ve  yüz adet kritp içeriyor. ( mezarlık olarak kullanılan mahzen.)

              Şehirdeki birçok ev 16. Yüzyıl mimarisine sahip taş kilise mezar evleri. Ve her evin önünde derin bir kuyu bulunuyor, bu kuyuya Ossetiler bir aile üyesi için para atıyor ve paranın taşa çarparak ses çıkarması ile ölünün ruhunun cennete gideceğine inanılıyordu. Bu şehir üzerindeki başka bir çözümlenemeyen konu ise neden 100 aile olduğu ve bunun dışında başka bir mezar olmadığıdır.

               Bu bölgede bulunan arkeolojik bilgiler bize 400 yıl önce bu bölgede nasıl bir hayat yaşandığı hakkında önemli verilere ulaşmamızı sağlasa da bu bölgede yaşanan savaşlar sonrası bölgenin kadim hükümdarı kimdir sorusunun cevabının bulunamaması bölge hakkında soru işaretlerine sebep olmaktadır. Bölgeye gelen savaşçıların gizemli ölümleri ve bölgeden sağ kurtulan canlı insan olmaması günümüzde bile oraya giden turistlerin korku içinde seyahat yapmalarını sağlamıştır.

              Bölgede veba hastalığının olduğu bilinmesine karşın bölge halkı üzerinde yapılan araştırmalar önemli bir efsanenin gerçekliğini ortaya çıkarmıştır.

               Bu efsaneye göre 17. Yy da bir veba Osetya’ya gönderildi. Bu vebanın yayılmasını engellemek için gönüllü olan köylüler(100 aile) evlerinin duvarları arasında kendilerini karantinaya almışlardı. Ve bölgenin yerlileri tarafından getirilen az miktarda ekmek ile yaşıyorlardı. Ölümleri çok uzun zaman sürmesinin yanı sıra çokta acılı olduğu düşünülmektedir.

                 Öldüklerinde ise, cesetler bu kulübelerin içinde çürümeye bırakılmıştı. Yerel efsanelerin çoğu ölülere saygı amaçlı olduğunu iletse de asıl sebebin bölgeye gitmek istemeyen insanların içindeki ölüm korkusu olduğu düşünülmektedir.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

ESKİ MISIR VE GİZA PİRAMİTLERİ YAZI DİZİSİ -1- KEOPS

  Uzun yıllar boyunca batı dünyası medeniyetin Roma ve Yunan uygarlıklarının bir lütfu olduğuna inanmıştır. …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis