Pazar , Haziran 13 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Garip olaylar dosyası / UTSURO BUNE (OYUK GEMİ)

UTSURO BUNE (OYUK GEMİ)

 

                   ‘Kazazedelerin Hikayeleri’ anlamına gelen  Hyouryuukishuu adlı ilginç bir belge Japonya’daki İwase Bunko kütüphanesinde geçmişten günümüze özenle saklanmakta. İlgi çekici bir hikayeyi anlatan bu belge, Tokyo yakınlarındaki bir köyde dünyadışı varlıklarla karşılaşmayı konu alıyor.

            Olay 22 Şubat 1803 tarihinde gerçekleşmiş.  Daire şekline sahip, demir ve camdan yapılmış bir gemi kıyıda süzülüyordu. Aynı zamanda cam veya kristal pencereleri vardı.

                  Cisim 6 metre genişliğindeydi ve beyaz tenli genç bir kadını taşıyordu.

                Olay köyde büyük bir heyecan yaratmış ve köy halk bu ‘tuhaf’ cisimi görmek için sıraya girmiş. Ardından Gemiye şeklinden dolayı halk tarafından oyuk gemi anlamına gelen Utsuro Bune ismi takıldığını Hyouryuukishuu adlı ilginç belgeden öğreniyoruz.

                Birkaç kişi bu merak uyandıran cisme kendi tekneleriyle yaklaşmış ve onu sahile çıkarmayı başarmışlar.Wonders in the Sky adlı kitapta Jacques Vallee ve Chris Aubeck bu cisimden şöyle bahsederler: ‘’ Cismin üst yarısı, bir çeşit macunla kaplanmış cam pencerelerden, altıysa metal plakalardan oluşuyor.  Görgü tanıkları camdan kubbenin  altında bilinmeyen bir alfabede yazılmış yazılar ve içi sıvıyla, belki de suyla dolu bir şişe görmüşler.’’

                   Cismin içindeki kadının boyu 1.5 metreydi ve bilinmeyen maddeden yapılmış bir elbise giyiyordu. Kendisini karşılayan şaşkın kalabalığa anlayamadıkları bir dilde konuştu.  Olayın şahitlerine göre kadının elinde garip dizaynda, kutu benzeri bir obje vardı. Tanıklar, kadının yaşının 18-20 civarı olduğunu tahmin ettiler.

                          Elinde tuttuğu ahşap kutu 60 santim uzunluğundaydı, kutunun kadın için çok önemli olduğunu kimsenin dokunmasına izin vermemesinden anlamışlardı.

               Köylüler kadını yakaladılar ve ne yapacaklarını   düşündüler. Daha önce yakınlardaki bir kıyıda benzer   bir hikaye duymuş olan bir köylü, kadının yabancı bir prenses olabileceğini öne sürdü. Duyduğuna   göre prenses evlilik dışı aşk ilişkisi yüzünden babası tarafından sürgün edilmişti.

        Kutuda sevgilisinin başını taşıyor bile olabilir dedi. Eğer öyleyse, bu ülkelerarası bir soruna yol açabilirdi ve bunun da bir çeşit bedeli olabilirdi:’’ Bu gemiyi sudan çıkaran biz olduğumuza göre, onu tekrar gemiye bindirip buradan yollasak daha iyi olur. Öte yandan onu gemiden biz çıkardığımız için yazgısına müdahale etmiş sayılırız.‘’

       Kararlarını bu mantığın üzerine kuran köylüler, ziyaretçiyi zorla kubbeli gemiye bindirdiler ve var güçleriyle geldiği denize itip gözden kayboluşunu izlediler.

        Bu olayı konu alan yayımlanmış iki kitap bulunmakta. 1825 yılında yayımlanan Toen Shousetsu ve 1844 yılında yayımlanan Ume no Chiri. İki kitap da ‘modern’ UFO hikayelerinden çok daha eski.

        Bu yabancı ziyaretçi kimdi ve nereden geliyordu? Bunlar cevaplayamayacağımız sorular. Ama belki de kitaplarda anlatılan bu hikaye,  1803 yılında Japonya’da görülen gerçek bir UFO’ya dayanıyor olabilir.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

İSKENDERİYE KÜTÜPHANESİ BİLİMİN KALBİ

         Eğer Arşimet’i köşede çalışırken, Öklid’i araştırma yaparken yada Herofilos’u elinde kafa tası …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis