Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mitoloji / Mitoslar / İskandinav mitosları / İskandinav tanrıları / VİDAR – İNTİKAM VE YANLIZLIK TANRISI

VİDAR – İNTİKAM VE YANLIZLIK TANRISI

Odin’in oğlunu selamlayın!

Sessiz olanı selamlayın!

Eski zamanların kurtarıcısını selamlayın!

Vidar Aesir ailesinin soyundan olan bir tanrıdır. O tanrıların en kudretlisi olan  Odin’in oğludur. Vidar ‘ın babasından intikam almak için doğduğu söylenir. Voluspa’da, tanrıların düşmanlarına, devlere karşı savaşa girecekleri nihai bir savaştan bahsediliyor. Düşmanlardan biri Fenrir adında bir kurtdur. Ve bu kurt efsaneye göre Odin’i yutacaktır. Odin zeki bir tanrıdır ve kaderinin ne olacağını görebildiği için olacakları değiştirmek için plan yaptı. Bu doğrultuda Fenrir’i yok edecek güce sahip oğlunu doğurmak için doğru anneyi seçti ve Vidar’ı yarattı. Vidar’ın görevi Fenrir’i yok etmekti.

Vidar hızla büyüdü. Onun gücü Aesir’in en güçlüleri kadar büyük ve kudretli oldu. O yetenekli bir savaşçıydı ve amcını hızlı bir şekilde öğrendi. Ama onun içinde daha fazlası vardı. İçindeki bu gücün sebebi ise gelecek için doğmul olmasıydı. Ona öngörme yeteneği bahşedilmişti. Geleceğin neler getireceğini görüyor, geleceğin doğasını anlayabiliyor ama bu bilgileri paylaşmıyor ya da paylaşamıyordu. Bu sebeple ona sessiz tanrı da deniliyordu. Yapılan seçimlerin sonucunda olası sonuçları öngörüyordu.

Yapılacak son savaşta kurt’un babasını yutacağını ve kendisinin kurt’un alt çenesini çizmesiyle tutup elleriyle üst çenesini de tutması gerektiğini biliyordu. Bu pozisyonda, kurt’un çenesi ayrılacak, canavar karnında büyük bir rüzgar bırakacaktı. Bu büyük rüzgarın aslında Odin’in kaçması için gerekli şartları sağlayacağına inanılıyordu. Son savaş sona erdiğinde ve dünya yenilendiğinde, Vidar hayatta kalan tanrılardan biri olacak ve O Eski Zamanların kurtarıcısı ünvanını kazanacaktır.

Kurt’un ölmesini beklerken Vidar görevini tamamlamış bir tanrı değildir. O, bu gürültülü dünyanın aktif bir parçasıdır. Onun izlerini çoğu zaman sessiz yerlerde bulabilirsiniz. Onu, bilim ve uzayı keşfettiğimizde, onu insanlığın geleceğe doğru yöneldiğinde hissedebilirsiniz. O bir sabır ve öngörü tanrısıdır. O daha iyi günler için ilham veren bir düşünce ve umudun bir tanrısıdır. Şekillerin, işaretlerin ne anlama geldiğini yorumlayabilen bir tanrıdır.

En önemlisi, Vidar sempatik ve değer veren bir tanrıdır. İnsanlığın sınırlarına rağmen yaşayanların elinden gelenin en iyiyi planladıklarını bilmektedir. Nereye gideceğimizi bilmeden geleceğimiz için yarıştığımızı ve savaştığımızı biliyor. Sessiz ve acımasız görünüyorsa, bunun sebebi nereye gittiğimizi biliyor ve bazen olacaklardan dolayı bizim için kötü hissediyor.

Vidar Thor’dan sonra en güçlü tanrıydı. Gücünü kanındaki dev ırkından aldığı söylenir. Vidar’ın evi Vidi diye adlandırılan büyük bir salonndur ve bu salon barışçıl bir yerdir be cennetin bahçesi gibi tasvir edilir.

Vidar sorularınızı doğrudan cevaplayamayabilir; o gördüğünüz simgeleri nasıl yorumlamanız gerektiğini anlamanızı sağlar. Bazen ihtiyacımız olan sadece bu değil midir?

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

LOKI: DÜZENBAZLIK, SİNSİLİK VE KÖTÜLÜK TANRISI

       Devler ve Asgardlılar arasında yapılan savaşta yetim kalan ve  Odin tarafından merhamet …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis