Cuma , Ekim 22 2021
Ana sayfa / Mistik 5N1K / Esrarengiz kişiler / ZEHİRLİ KRAL MİTHRADATES

ZEHİRLİ KRAL MİTHRADATES

      M.Ö. 88’in sonbaharında 80.000’den fazla Romalı sivili öldürüldü. Bu korkunç saldırının ardındaki beynin Pontus’un M.Ö 120-63 kralı 6.cı Mithradates, namı değer Zehirli Kral oldu.

     Korkunç katliamla ilgili haberler Roma Cumhuriyeti’ne ulaştığında, Kral Mithradates Roma’nın ‘en çok aranan düşmanı’ ilan edildi ve çok büyük bir düşmana sahip olmuş oldu. General Sulla (138 B.C.-79 B.C), Roma Cumhuriyeti için büyük bir tehdit olarak görülen adamı aramak ve yok etmek için görevlendirildi. Bununla birlikte, bu kolay bir iş değildi ve Kral Mithradates ile Roma arasındaki savaşlar, iki kıtaya yayıldı on yıllardır sürecek olan efsanevi savaşlar başlamış oldu.

     Kral Mithradates’e zehirli bir toksikoloji uzmanı olduğu için çoğu kez Zehirli Adam Kralı denirdi. Zehir ile takıntılıydı ve kedisini zehirlemek isteyenlere karşı aldığı en önemli önlem ise kendine düzenli olarak zehir vererek bağışıklığını arttırmasıydı.

      Kral olmak için kendi annesini öldürdüğü söylenen bu kral Roma imparatorluğundan nefret ederdi ve onları tüm insanlığın düşmanı olarak ilan etmişti. Mithradates, Karadeniz’de küçük ama zengin bir krallık yönetti, ancak amacı Roma’nın genişleyen egemenliklerine karşı koyacak güçlü bir imparatorluk oluşturmak ve bu imparatorluğu Roma kadar büyütmek istiyordu.

     Etnik açıdan farklı orduları uzak ülkelerden işe aldı ve Roma Cumhuriyeti’nin zayıf yönlerini bulmaya çalıştı. Kralların Mithradates, Roma İmparatorluğunun genişlemesi ve vergi yükünden kaynaklanan halkın memnuniyetsizliğinin farkında vararak kendine yeni müttefikler kazanmayı başardı. Ve bunu Roma’ya karşı kullandı. Vergi müfettişleri, halktan büyük meblağlar tahsil etmeye çalıştı. Roma İmparatorluğu’nun desteğiyle bu vergi toplayıcıları birçok yoksul insan hayatını mahvetti. İstenen vergiyi karşılayabilecek bazı aileler kazandıkları dışında çocuklarını Roma emrine vererek ödemek zorunda kaldı.İnsanlar birçok nedenden ötürü Roma yönetiminden nefret ediyorlardı.

     M.Ö. 88 yılında, Anadolu’da (batıda) 80.000’den fazla sivil katliam gerçekleşti. Kurbanlar Roma ve İtalyan tüccarları, köle tüccarları ve vergi toplayıcıları, Roma’nın yeni Asya eyaletindeki derin sakin yerleşimcileriydi. Sıradan Anadolu halkı, Yunanlılar, Yahudiler ve bir düzineden fazla kentin diğer vatandaşları tarafından gerçekleştirilen katliam, bölgedeki Roma varlığını yok etti.

     Katliamın lideri Kral Mithradates’ti. Bu, Roma İmparatorluğu ile Pontus efsanevi hükümdarı ve korkunç bir Karadeniz İmparatorluğu yaratıcısı olan Kral Mithradates arasında uzunca bir savaş başlamasına sebep olmuştu. Uzun yıllar süren bu savaşı Roma kazanmayı başardı  ve kralı sürgüne yolladı.

Hakkında kutsalsozluk

Şuna da bir bak

SAİNT GERMAİN KONTU

     Asırlardır yaşamanın dışında bulunduğu her ülkede krallarının gözdesi olmuş  Simyacı,  büyücü, doktor, zengin …

Bir cevap yazın

online alışveriş 

Web Tasarım  

Web Tabanlı Yazılım

Web Tabanlı Program

E-Ticaret sitesi fiyatları  

E-Ticaret sitesi  

sanal ofis  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

Sanal ofis  

Hazır ofis ankara  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Kiralık ofis  

Sanal ofis  

Yasal adres ankara  

Sanal Ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Ankara sanal ofis  

Sanal ofis  

Sekreterlik hizmeti  

Sanal ofis  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

Sanal ofis  

Sanal ofis Ankara  

sanal ofis sanal ofis

sanal ofis ankara  

sanal ofis  

hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

raf sistemleri  

sanal ofis   hazır ofis kiralama  

sanal ofis kiralama  

sanal ofis ankara  

sanal ofis ankara  

sanal ofis sanal ofis